ורד בוסקילה – "אמזונה" 

אמזונה – הסיפורים האפלים מאחורי התהילה האולימפית

שייטת עבר ישראלית, אלופת העולם , זכתה במדליית ארד מאליפות העולם ושלוש פעמים זכתה בסגנית אלופת אירופה. ייצגה את ישראל ב-3 אולימפיאדות (אתונה, בייג'ינג ולונדון). כיהנה כסמנכ"לית הוועד האולימפי בישראל ומשתתפת ב"הישרדות VIP" עונה 13.

נכון שאנחנו רואים אותם בתמונות ניצחון פוטוגניות על הפודיום, אבל רוב הזמן, ספורטאים אולימפיים מתמודדים עם אינספור משברים, התרסקויות וחוסר הצלחה. כספורטאית, ורד נאבקה לא פעם בסביבה מבטלת, משפילה ומורידה, ודווקא שם, דרך ההתמודדות עם עצמה, גילתה כח רצון מהו.

במשך חלק ניכר מהקריירה שלה, בזמן שכל הסובבים אותה ראו ספורטאית אולימפית, מצליחנית, עורכת דין, מודל לחיקוי; בוסקילה הביטה במראה והרגישה לא מספיק טובה, לא מספיק הישגית, עם הפרעות אכילה ותחושה עמוקה של כישלון ואכזבה.

הסיפור שלה, לא פחות מסיפור הצלחה של השתתפות בשלושה משחקים אולימפיים וזכיה באין ספור מדליות, הוא סיפור על החיים האמיתיים והנסתרים של הספורטאים, שמאחורי החיוכים למצלמות מחביאים קשיים, כישלונות, כאב, רומנים סוערים, דימוי גוף בעייתי ועוד.

״אמזונה״ הרצאה חושפנית, שנעה בין רגעי שפל בדמות חיטוט בפחים אחרי שאריות אוכל בתקופות של הרעבה שיטתית; התעללות רגשית ממושכת מצד מאמנה והאיש שבין השאר בזכותו הפכה לאלופה; לבין רגעי שיא עם שותפותיה לסירה. ההצלחות מסחררות, פרישה כואבת שאחריה וחיפוש קריירה חדשה.

אורך ההרצאה: כשעה.